GüncelKadın

14 Şubat eylemine çağrı: “Aşkı, dayatmanın öbür adı kılan düzene isyanımız var”

Kadınlar Birlikte Güçlü tarafından 14 Şubat eylemi için yapılan çağrıda, "Bu düzene isyanımız sadece 14 Şubat’ta değil, kadınlara hayatın ‘sevgi’ adına dar edildiği her gün!" denildi.

Kadınlar Birlikte Güçlü tarafından 14 Şubat Sevgililer gününü protestosu için çağrı yapıldı.
YDK’nın da içinde yer aldığı Kadınlar Birlikte Güçlü 14 Şubat saat 19.30’da Kadıköy’de yapılacak eyleme, “Aşkı, dayatmanın öbür adı kılan düzene isyanımız var” başlığıyla çağrı yaptı.
Yapılan çağrıda, “Kırmızı kalpli balonların, tek taşların, elektrikli mutfak robotlarının (evet, gerçekten!), pahalı restoranlarda baş başa yemeklerin “aşkın nişanesi” diye pazarlanacağı günlere girdik yine.
Peki, bir hediye “her şeyi affettirir” mi? Eşitlikten, şiddetsiz yaşamaktan, istediğimiz bedeni istediğimiz gibi sevmekten, olmak istediğimiz gibi olmaktan çok hediyeye, hoyratça kıskanılmaya, kısıtlanmaya, şaşaalı kutlamalara, ‘sahiplenilmeye’ ihtiyacımız olduğuna yaşanılabilir tek aşkın heteroseksüel aşk olduğuna bizi inandırmaya çalışan bu düzene isyanımız sadece 14 Şubat’ta değil, kadınlara hayatın ‘sevgi’ adına dar edildiği her gün!” şeklinde sözler ifade edildi.
“Dayanışmayla, özgürlüklerle, eşitlikle biz çoğalıyoruz”
Çağrının devamında, “Ama istismarın, şiddetin, sömürünün “aşk” diye, “aile” diye ambalajlandığı bu zamanda, “14 Şubat Sevgililer Günü”nde isyan da bir başka.
Son senelerde olduğu gibi, bu 14 Şubat’ta da en büyük zenginliğimiz olduğunu bildiğimiz kadın dayanışmasıyla sokaklardayız.

Alınan hediyeler, verilen sözler, dayatılan kalıplarla değil; dayanışmayla, özgürlüklerle, eşitlikle biz çoğalıyoruz. Lezbiyen, biseksuel, heteroseksüel, ister tek aşklı ister çok aşklı ilişkilerimizle ve hep birlikte,

14 Şubat Cuma günü
Saat 19.30’da
Kadıköy’deki Eminönü İskelesi önündeyiz!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu