Güncel

25 kurum bir araya geldi

Devrimci, sosyalist, demokratik ve yurtsever kurumlar, dün (26 Eylül) güncel siyasal gelişmeler ve yerel seçimler gündemiyle bir araya geldi.

İstanbul Kadıköy Dila Hotel’de gerçekleşen toplantıya devrimci, sosyalist, demokratik ve yurtsever kurumlar, güncel siyasal gelişmeler bağlamı içerisinde yerel seçimler gündemiyle bir araya geldi. Toplantıda her kurum gündeme dair sunumlar gerçekleştirdi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu’nunda çağrıcısı olduğu toplantıda her kurum yapılan sunumlara bağlı olarak kendi kurullarında değerlendirmeler yaparak özgün ve ortak temelde yerel seçimlere yönelik siyasetini pratikleştirme kararı aldı.

Toplantıya Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’da katılarak yerel yönetimler pratiğine dair bir sunum gerçekleştirdi

Toplantıya katılan kurumlar:

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Devrimci Parti, Partizan, Yeşil Sol Parti, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Türkiye Komünist Partisi (TKP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Türkiye Komünist Hareketi (TKH), Sol Parti, Halkevleri, Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Devrimci İşçi Partisi (DİP), Sosyalist Emekçiler Partisi (SEP), Kaldıraç, Alınteri, Proleter Devrimci Duruş (PDD), Emek ve Özgürlük Cephesi (EÖC), Devrimci Hareket, Devrim Hareketi, Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP), Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP), KÖZ

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu