GüncelKadın

8 Mart Kadın Platformu’ndan Özak direnişine ziyaret

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu 8 Mart çalışmalarının sratdını, direnişlerini Özak Holding önünde sürdüren Özak Tekstil işçilerini ziyaret ederek verdi.

Sarı sendika Öz İplik-İş’ten istifa edip BİRTEK-SEN’e geçtikleri için işten atılan Özak Tekstil işçilerinin direnişi 66’ncı gününde İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde bulunan Özak Holding önünde devam ederken dayanışma ziyaretleri deva ediyor.

8 Mart Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için çalışmalarına başlarken,  Özak Tekstil işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

“Özak Tekstil işçisi kadınlar yalnız değildir, yaşasın kadın dayanışması” pankartı açarak yürüyüş düzenleyen kadınlar “Özak işçisi yalnız değildir”, “Yaşasın 8 Mart, yaşasın kadın dayanışması” sloganları attı.

Platform adına söz alan Şenay Kumuz, “Her yıl 8 Mart’ta bir araya gelip bunu sokaklarda bir eylem haline dönüştüren biz kadınlar olarak bugün 8 Mart çalışmamıza buradan start vermek istedik” ifadelerini kullandı. Özak Tekstil işçilerinin direnişinin önemine dikkat çeken Kumuz, şöyle devam etti: “Sizin direniş ve koşullarınıza ilişkin söylediğiniz her bir sözün aslında Urfa’da çalışan kadın işçilerin koşullarını da anlatan cümleler olduğunu düşünüyoruz. Bizler kadın hareketinin bir parçası olan 8 Mart Kadın Platformu olarak direnişinizi selamlıyoruz. Sizleri desteklemek için de bugün burada yer alıyoruz.”

Özak Tekstil işçilerinden Funda Bakış ise, “Biz kadınlar olarak bu mücadelenin ruhu biziz. Bu direnişin simgesi asıl olarak kadınlar. Bu büyük mücadelede bizim yanımızda olan bütün kadın arkadaşlarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz kazanmak için birlikte yürümek zorundayız. Bizim gücümüzün farkına varacaklar, bugün veya yarın. Biz birlikte var olacağız, kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Ardından kadınlar direniş çadırına geçerek direniş sürecine dair sohbet etti. Kadınlar, direniş çadırında bir süre vakit geçirdikten sonra sloganlarla ziyareti sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu