DünyaGüncel

AÇIKLAMA |  “Filistin halkına karşı saldırganlığa hayır”

Filistin'e yönelik saldırılara karşı  bir çok ülkeden parti ve kurum bir açıklama yaparak, saldırının durdurulması çağrısı yaptı. 

Yapılan ortak açıklamada Siyonist İsrail’in saldırılarına karşı, “Cuma saat 5’ten bu yana Gazze’deki Filistin halkına yönelik yeni Siyonist saldırganlık devam ediyor ve saldırganlık, her zamanki gibi, bir Arap ve uluslararası Düşman ordusuna yeşil ışık yakan yüzeysel sessizlik devam ediyor Filistin halkına ve onun adil davasına karşı planları” denildi.
Açıklamada, Emperyalizmin uluslararası ve bölgesel olarak desteklediği Siyonist saldırganlığı kınadıklarını, bölgedeki istihdam ve normalleşme sistemlerini teyit eden parti ve örgütler, aşağıda imzaları bulunan örgütler:” şeklinde taleplerini sıraladı;
-Filistin davasına olan ilkel önyargısını ve Filistin halkına ve cesur ulusal direnişine verdiği koşulsuz desteği yeniliyor.
– Filistin halkının varlığının her yerinde, diasporasında, işgal karşısında her türlü direniş birimi, araçları ve müttefikleri karşısında gururunu yeniliyor ve Filistin natiosunun tüm gruplarını övüyor başarısız olmak için nal çalışma İşgalin amaçları, içlerine girerek birliğini vurarak inzivaya çekmek ve doğru zamanda sınıflandırmak, birliğini güçlendirmek ve geliştirmek zaferin en önemli şartlarından biri olarak.
– Ülkelerin ve dünya kurumlarının sessizliğini ve resmi olarak birleşmesini kınıyor ve dünyadaki tüm özgür insanları Filistin halkının mücadelesini mümkün olan tüm yol ve şekillerle desteklemeye çağırıyor ve bunun ön planda İşgal kuruluşu ile normalleşmeyi minalize etmek, boykot ediyor ve suçlarını ifşa ediyor.
İmza Partileri ve Kuruluşları:
1-İşçi Partisi – Tunus
2- Lübnan Komünist Partisi
3-İşçi Demokratik Yaklaşım Partisi-Fas
4- Filistin Kurtuluş Cephesi
5-Ürdün Demokratik Halk Partisi
6- Filistin’in Kurtuluşu için Demokratik Cephesi
7-Ürdün Halk Demokratik Birlik Partisi
Yapabileceğimiz 8-Hareket – Moritanya
9-Filistin Halk Partisi
10 Sosyalist Halk İttifakı Partisi – Mısır
11- Kutup Partisi – Tunus
12- Sosyalist Parti – Tunus
13-Mahmoud Al-Rashidi – Donmuş Cezayir Sosyalist İşçi Partisi Genel Sekreteri
14-Yaşam ve Özgürlük Partisi (kuruldu) – Mısır
15-Birleşik Demokratik Vatan Partisi- Tunus
16 – Sudan Komünist Partisi
17- Filistin Popüler Mücadele
18-Çöl İnsan Hakları Savunucuları Toplandı – Batı Çölü
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu