DünyaGüncel

AKM Ulm, Olağan Kongresini gerçekleştirdi

200 üzerinde üyesiyle kendi binasında büyük salonda toplanan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Ulm (AKM) Yeni Yönetim Kurulunu (YK) da seçti. Görev paylaşımı bu hafta sonu gerçekleştirilecek.

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Ulm (AKM)’nin, seçimli olağan kongresi gerçekleştirildi. İki yılda bir gerçekleştirilen kongreye ilgi yoğundu

Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan AKM’nin yeni binasında gerçekleştirilen kongreye yoğun katılım olurken, tüzüğe göre kongre için geçerli üye sayısının da hazır bulunduğu açıklandı. Kongrenin bir kez daha yeni inşa edilen binada olması, yöneticilerin ve üyelerin ayrıca gurur kaynağı oldu.

Sedat Bican (AABF Baden-Württemberg Bölge Başkanı), Erhan Alver (AABF Bölge Sekreteri ve AKM Heidenheim Başkanı) ve Yücel Şen’den (AKM Memmingen Başkanı) oluşan divanın belirlenmesi, saygı duruşu ve Dede Hebib Yalçın tarafından açılış duasından (Gülbeng) sonra, Selamlama ve açılış konuşması yapan Başkan Kaan Yalçın bir çok başarılı çalışmaya imza atmış olmalarının haklı gurunu yaşadıklarını belirtirken “Özellikle, kadın kolları, gençlik faaliyetleri, kültür-sanat çalışmaları, perşembe muhabbetleri, Alevi dersler girişimi çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

Daha sonra faaliyet ve mali raporların okunmasından sonra ve aklanmasından sonra yeni yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Başarılı faaliyet yürüten eski yönetimden çoğu üye, tekrar yeni yönetimde yer buldu. Yeni yönetim önümdeki hafta sonu toplanarak, kendi görev paylaşımını gerçekleştirecek. Kaan Yalçın’ın başkanlığa tekrar seçilmesi bekleniyor.

Yeni YK, Kaan Yalçın, Cevat Seven, Deniz Mahmutoğulları, Ulaş Özer, Murat Özdemir, Salman Durdu, Şirin Eral Ok, Hıdır Cihan, Sultan Kızılöz olmak üzere 9 asil üyeden ve Cafer Çelik, Kali Yeşildağ, İsmail Taşgın, Binali Demir’den oluşan 4 yedek üyeden oluşuyor.

Ulm’daki çok sayıda devrimci-demokrat ve ilerici kurumlardan da kişilerin katıldığı kongreye, Tohum Kültür Merkezi tarafında dayanışama mesajı iletildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu