Güncel

Alaattin Çakıcı’dan, HEDEP’li Gergerlioğlu’na tehdit mesajı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, HEDEP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yönelik bir tehdit mesajı yayımladı.

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yönelik bir tehdit mesajı paylaştı.

HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 14 Kasım’da (dün) Meclis Genel Kurulu’nda; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün grup toplantısında “Leyla Güven, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Figen Yüksekdağ, Can Dündar başta olmak üzere PKK’lı ve FETÖ’cülere hak ihlali kararıyla can simidi uzatan Anayasa Mahkemesi’dir” sözlerine tepki gösterdi.

Gergerlioğlu, genel kuruldaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Devlet Bahçeli, AYM’den hak ihlali almış bana ve bazı eski siyasetçilerimize ‘terörist’ diyerek hakaret ve iftira etmiştir. Bu hakaret ve iftiraları misliyle Bahçeli’ye iade ediyorum. Siyasette seviye kaybına dair hepimiz duyarlı olalım. Halkın vekiline hakaret, halka hakarettir. Bahçeli, talimatlarını Mustafa Şentop’a dinleterek, vekilliğimi düşürüp ‘Adalet Nöbetimde’ beni Meclis’ten çıkarsa da AYM’nin 15’e 0, oybirliği kararı ile Meclis’e döndüm.

Hadsizliği ve zulmü yendim. Halkımızla beraber yendik. Hukuka çarpacaksın, Bahçeli. Hazmedeceksin Bahçeli. Haddini bileceksin Bahçeli. Anayasayı ve Anayasa Mahkemesi’ni tanıyıp yerine oturacaksın Bahçeli. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin niye Olcay Kılavuz’un evinde çıktığını açıkla.”

Gergerlioğlu’nun Genel Kurul’daki konuşmasına dair sanal medya hesabından bir açıklama yapan Alaattin Çakıcı, Gergerlioğlu’nu tehdit etti. Daha sonra paylaşımını silerek bazı imla hatalarını düzeltmeye çalıştığı yeni bir mesaj yazıldı, bu mesajda da hakaret ifadeleri de yer aldı.

Çakıcı’nın, “Senin gibilerde yüreği olmayan kandilin meclisteki kudurmuş çakalları yüreğiniz yetiyorsa Türkiye’nin her yerine gidip geliyorum adamsanız benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı?” sözleriyle Gergerlioğlu’nu tehdit ettiği görüldü.

Çakıcı’nın paylaştığı ilk ‘metin’deki yazım yanlışları dikkati çekince Çakıcı bu kez paylaşımı silerek yeniden dil bilgisini düzeltmeye çalışarak paylaştı.

Çakıcı’nın sonraki paylaştığı ‘metinde’ şu tehdit ifadeleri yer aldı:

“(…) Ölçüler dahilinde o videoda sayın Genel başkanım Devlet BAHÇELİ’ye lafını bilmez kandil uzantısı Osman Ömer Faruk Gergerlioğlu lafını bilmeyen densiz benim de ismimi katarak mafya ile niye resim çektirdin Devlet başkanımız dahil tüm parti liderleri sokakta herkes ilen fotoğraf çektiriyor.

Sokakta herkesle fotoğraf çektirmektedirler. Bu suç değildir sayın genel başkanıma Türkçe öğren diyor Türkiye’de en iyi edebi Türkçeyi konuşanlardan biridir haddini bil diyor densiz herif aklını başına al sakın bir daha boyundan büyük laflar etme sen ve senin gibilerde yüreği olmayan kandilin meclisteki kudurmuş çakalları yüreğiniz yetiyorsa Türkiye’nin her yerine gidip geliyorum adamsanız benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı?”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu