Güncel

Deprem bölgesini bu kez sel bastı

Urfa, Adıyaman, Malatya ve Maraş’ta sağanak yağış etkili oldu. Adıyaman’da bir konteyner suya kapıldı, bir kişi hayatını kaybetti, Urfa’da ise 9 kişi hayatını kaybetti.

Deprem felakatinin yaşandığı 11 il arasında yer alan Adıyaman ve Urfa’da sel meydana geldi.

Urfa’da dün (14 Mart) akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren sağanak nedeniyle merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde çok sayıda sokak ve cadde su altında kaldı.

Urfa’da, 4 kişi sele kapılarak hayatını kaybetti. Tandoğan Mahallesi’nde bulunan Yavuzlar Apartmanı’nın bodrum katındaki bir dairede ise; 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Karaköprü ilçesinde bulunan Akpiyar Deresi’nin bazı yerlerde taşması sonucu yan tarafından geçen 35 Metre Yolu’nda su birikintileri oluştu.

Adıyaman’ın Tut ilçesinde ise; bir bahçeye kurulan konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi kayboldu.

Adıyaman kent merkezinden geçen Eğriçay’ın taşması sonucu Atatürk Bulvarı’nda trafikte aksamalar yaşandı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

AFAD, polis, jandarma ve belediye ekipleri, su baskını riski yaşanan çadırlarda tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde de derenin taşması sonucu sel meydana geldi. İlçe merkezindeki Vahap Küçük Meydanında bulunan çadırları ve ilçe merkezindeki evleri su bastı.

Maraş’ta sağanak yağış nedeniyle çadırkentleri su bastı.

Yağışların ardından sel yaşanan Urfa ve Adıyaman’daki rüzgar ve buzlanma nedeniyle uçak seferlerinde aksama yaşandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu