Dünya

HİNDİSTAN | Maoistlerden sabotaj eylemi

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e bağlı savaşan Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (HKGO) militanları Hindistan’ın Chhattisgarh Eyaleti’nde demir cevheri taşımacılığı yapan 4 kamyonu ateşe verdi.

Polis Pazar günü yaptığı açıklamada, Maoistlerin Chhattisgarh’ın Narayanpur bölgesindeki bir madenden demir cevheri nakliyesi yapan dört kamyonu ateşe verdiğini söyledi. Cumartesi gecesi geç saatlerde meydana gelen olayda yaralanan kimsenin olmadığı bildirildi. HKP (Maoist) uzun zamandan beri Chhattisgarh Eyaleti Narayanpur bölgesinde Aamdai Ghati maden projesine karşı çıkıyorlardı ve geçmişte de sahada çalışan araçları yakmışlardı. Narayanpur bölgesi, 19 Nisan’da genel seçimlerin ilk aşamasında oylamanın yapılacağı Bastar Lok Sabha seçim bölgesine bağlıdır.

Üst düzey bir polis yetkilisi, özel bir şirkete tahsis edilen Aamdai Ghati madeninden demir cevheri taşıyan dört kamyonun Orchha-Narayanpur yolu üzerindeki Chhotedongar polis karakolu yakınlarında Maoistler tarafından durdurulduğunu bildirdi. Yetkili, sürücülerin kamyonlardan inmelerini istediklerini, ardından araçları ateşe verdiklerini ve olay yerinden kaçtıklarını söyledi. Yetkili, uyarının ardından bir polis ekibinin olay yerine ulaştığını ancak o zamana kadar kamyonların tamamen yandığını sözlerine ekledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu