DünyaGüncel

İsrail ordusu Filistinli bir gazeteci ve ailesini daha katletti

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerini hedef alan saldırılarında aralarında bir gazeteci, eşi ve oğlunun da bulunduğu onlarca sivil katledildi, çok sayıda kişi yaralandı.

Soykırım saldırılarını sürdüren İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyi ile orta kesiminde pek çok noktaya saldırı düzenledi. Wafa, kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda bir eve düzenlenen saldırıda gazeteci Baha Ukaşe, eşi ve oğlunun yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Gazze kentinin merkezindeki eski şehir bölgesinde Sıyam ailesinin evine düzenlenen saldırıda da çok sayıda kişi katledildi ve yaralandı.

Yine Gazze kentine bağlı Ez-Zeytun ve Es-Sabra mahallelerinde 2 eve düzenlenen saldırılarda da çok sayıda katledilen ve yaralanan oldu.

Sağlık ekipleri, Sabra Mahallesi’nde hedef alınan evde en az 3 kişinin cesedine ulaşırken, sivil savunma ve sağlık ekiplerinin, İsrail ordusunun işgal ettiği Zeytun Mahallesi’ne ulaşmakta zorluk çektiği belirtildi.

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki saldırıların hedefinde ise Ez-Zevayide beldesi ile En-Nuseyrat Mülteci Kampı oldu. Buralardaki saldırılarda da çok sayıda kişi katledildi ve yaralandı.

Gazze’deki hükümetin medya ofisi 6 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’nde katledilen gazetecilerin sayısının 142’ye yükseldiğini duyurmuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu