Güncel

Motokuryeler katledilen meslektaşları Yunus Emre Göçer için toplandı

Somali Cumhurbaşkanın oğlu tarafından katledilen motokurye Yunus Emre Göçer’in yüzlerce meslektaşı Çağlayan Adliyesi önünde toplanarak adalet çağrısı yaptı.

Yüzlerce motokurye meslektaşları Yunus Emre Göçer’in Somali Cumhurbaşkanın oğlu tarafından katledilmesini ve katilin serbest bırakılıp yurt dışına kaçmasını protesto etti.

Somali Cumhurbaşkanın oğlu Hassan Mohamud motokurye Yunus Emre Göçer’e aracıyla çarparak katletmişti. Olayın ardından katil serbest bırakılmış ve yurt dışına kaçmasına göz yumulmuştu. Buna karşı Zincirlikuyu’dan motorsikletleriyle hareket eden Göçer’in meslektaşları Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud’in elini kolunu sallayarak ülkeden kaçmasını protesto eden kuryeler “Yunus için adalet” dedi.

Çağlayan Adliyesi önündeki basın açıklamasını Göçer’in avukatı Iyaz Çimen okudu. Çimen failin gerçeğe aykırı ifadesine rağmen serbest bırakıldığını anlatarak, “Şüpheli salıverildiği anda yüzde yüz kusurlu olduğu zaten kolluk tarafından biliyordu. Bu olayda kaza tutanağını düzenleyen trafik polisleri mi, merhumun faili hakkında salıverilmesi kararı veren nöbetçi savcı mı, kusurun failde olduğunu tespit eden ve buna rağmen göz göre göre şüpheliyi salıveren kolluk görevlileri mi kusurlu? Şüphelinin kaçması göz göre göre engellenememiştir. Failin kaçması konusunda sorumlular hakkından idari ve adli soruşturma başlatılması adına buradan ihbarda bulunuyorum” dedi.

Daha sonra Göçer’in bir meslektaşı söz alarak, “Bugün Yunus için adalet için herkes burada. Biz artık ölmek istemiyoruz. Bizim de evimizde bekleyen bir ailemiz var. Ölmek istemiyoruz yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu