EmekGüncel

Tarım danışmanları Samsun’da kadro için eylem yaptı

Tarım danışmanları kadro alabilmek için Samsun'da eylem yaptı. protesto için belgelerini yaktı.

Samsun’da tarım danışmanları Onur Anıtı önünde toplanarak kadro taleplerini bir kez daha dile getirdiler. Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, tarım danışmanı ve bir çiftçi konuşma yaptılar.

Eylemde konuşan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Sigortasını düştükten sonra, bir tarım danışmanının eline, 3 bin 800 lira geçmektedir. Tekrar ediyorum, bir tarım danışmanının eline, brüt 6 bin liradan sigorta ve vergiyi düştükten sonra 3 bin 800 lira kalmaktadır” dedi.

Ayvacık Ziraat Odası başkanı Erdal Avcı şunları söyledi:

“Basınımızın güzide temsilcileri, olmazsa olmazlarımızı, Samsun’umuzun medarı iftiharları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün köylü milletin efendisidir, dediği efendimiz, köylüye hizmet etmekten şeref duyan, ziraat odaları, birlikler ve serbest tarım danışmanlarımız, efendilerine hizmet etmeye devam edecek Türk köylüsünün her zaman hizmetkârı olacaktır. Buradan Sayın, Tarım Bakanı’mıza seslenmek istiyorum. Çok muhterem Tarım ve Orman Bakanı’mız, zatıaliniz de bir ziraat mühendisisiniz. İşte burada görmüş olduğunuz bütün arkadaşlar, Ziraat Mühendisi ve teknikerlerdir. Sizleri bir örneklemeye davet ediyorum. Sayın bakanım şu an düşünün ki, zatıâlinizin makamında burada bulunan bir ziraat mühendisimiz bakanlık yapıyor ve zatıâlinizi bu meydanda olduğunu düşünün. Asgari ücretin 8 bin 500 olduğu yerde Türk tarımına hizmet etmek için gecesini gündüzüne katan, bu kardeşlerimize Tarım Bakanı’mız tarafından 6 bin lira gibi, utanarak söylüyorum, 6 bin lira gibi bir rakamı empati yapmaya sizi davet ediyorum. Sigortasını düştükten sonra, bir tarım danışmanının eline, 3 bin 800 lira geçmektedir. Tekrar ediyorum, bir tarım danışmanının eline, brüt 6 bin liradan sigorta ve vergiyi düştükten sonra 3 bin 800 lira kalmaktadır.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu