Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Türkiye ve bağlı paramiliter grupların son bir haftada Efrîn’de işledikleri suçlar

Türkiye ve bağlı paramiliter grupların Efrîn'de, göçertme, insan kaçırma, mal ve mülklerin yağmalanması, kadın ve çocuklara yönelik psikolojik ve fiziksel taciz gibi suçları devam ediyor.

Türkiye ve bağlı paramiliter grupların kontrolündeki Kuzey ve Doğu Suriye kenti Efrîn’de, göçertme, insan kaçırma, mal ve mülklerin yağmalanması, kadın ve çocuklara yönelik psikolojik ve fiziksel taciz gibi suçlar sürüyor. Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) haberine göre, son bir hafta içerisinde İstanbul’da zorla sınır dışı edilen 43 Suriyeli mülteci, Efrîn’e getirildi. Türkiye ve bağlı grupların kontrolünde olan Ezaz’dan Efrîn’e dönen Cemîl Hikmet Cafer ve Ednan Omer isimli kişiler, “sivil polis” denilen kişiler tarafından kaçırıldı. Kaçırılan kişilerin akıbeti bilinmezken, ailelerinden 10 bin Türkiye ve bağlı paramiliter grupların Efrîn’de, göçertme, insan kaçırma, mal ve mülklerin yağmalanması, kadın ve çocuklara yönelik psikolojik ve fiziksel taciz gibi suçlar devam ediyor. fidye istendiği belirtildi.

Farklı tarihlerde Efrîn’den Türkiye tarafından geçmeye çalışan 70 kişinin, TSK tarafından alıkonulduğu ve paramiliter güçlere teslim edildiği kaydedildi. Ayrıca söz konusu kişilere para cezası kesildiği belirtildi.

Efrîn’de evine dönmek isteyen bir kişi ise, kendi evine başka birinin yerleştiğini ve çıkmak için bin 500 dolar şart koştuğunu belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu