Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

UPOTUDAK: Samidoun meşrudur engellenemez!

UPOTUDAK, siyonist İsrail devletinin Samidoun'u 'terör örgütü' olarak görmesine karşı açıklama yayınladı

Uluslarlararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi (UPOTUDAK), siyonist İsrail devletinin Filistinli Tutsaklarla Dayanışma Ağı’nı (Samidoun) ‘terör örgütü’ olarak gördüğünü açıklamasına karşın bir açıklama yayınladı. Açıklamada İsrail’şn savaş suçlusu Savunma Bakanı Benny Gantz sözlerine değinilerek, “Bir kaç gün önce İsrail savunma bakanı ve savaş suçlusu Benny Gantz yaptığı açıklama ile Samidoun’u (Filistinli Tutsaklarla Dayanışma Ağı) ‘terör örgütü’ olarak tanımlayıp listeye aldığını açıkladı” denildi. Grantz’ın yaptığı açıklamalardaki yalan ve manipülasyona karşı Filistin halkının yanında olduğu vurgulanarak şunlar söylendi:

“İsrail Siyonizmi Filistin’in hâkli ve meşru mücadelesini her şart altında bastırmaya çalışıyor. Filistin işgali ile yetinmeyen İsrail devleti aldığı bu kararla, Filistin halkına yönelik ve özellikle işgalciler tarafından tutsak edilen yaklaşık 5000 Filistinliye uluslararası desteği susturmayı amaçlayan bir karalama kampanyasının son tezahürüdür. Filistinli yazar ve aktivist Khaled Barakat’in yazılarının Samidoun web sitesinde yayınlamasını bahane eden İsrail, Samidoun’u FHKC ile bağlantılı olduğunu söyleyerek yalan üzerine Filistinli tutsakların uluslararası sesi olan Samidoun’u karalamaya çalışmaktadır. Yine İsrail Siyonizm’inin yayınladığı açıklamada Samidoun’un kuruluş tarihini yanlış ve yanıltıcı olarak verdiğini Samidoun’un web sitesine bakıldığında görülecektir.”

UPOTUDAK, açıklamasının sonunda şunları ifade etti:

“Bizler biliyoruz ki İsrail devleti ve onu destekleyen geri emperyalist güçler, hiçbir demokratik talep ve demokratik mücadeleye mahmulü yoktur. Ama halkların meşru ve haklı mücadelesi önünde ne karar alırlarsa alsınlar, ne kadar karalasalar da karalansınlar duramamışlardır/duramazlar. Bizler UPOTUDAK olarak Samidoun ile dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz. Bundan sonrada Filistinli devrimci tutsakların sesi olmaya devam edeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu