DünyaGençlikGüncel

YDG’den merkezi eğitim kampı (Foto galeri)

Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Almanya’nın Hessen bölgesinde merkezi eğitim kampını gerçekleştirdi.

Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Almanya’nın Hessen bölgesinde iki gün süren merkezi eğitim kampını 24-25 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti.

Avrupa’nın çok sayıda ülkesinden gençlerin katılım sağladığı kamp ve eğitim sunumları YDG’lilerin kolektif bir şekilde katılımı üzerinden gerçekleşti.

Saygı duruşu ile başlayan kampta ilk olarak, YDG MYK’sı tarafından bir konuşma gerçekleştirildi. Mücadelenin pratik ayağının yanında ideolojik olarak da gelişimin önemine vurgu yapılan konuşmada, bu tür eğitim kamplarının YDG’nin önümüzdeki faaliyetleri açısından önemine vurgu yapıldı. Yapılan konuşmadan sonra ise iki gün süren kampa ilişkin bilgiler verildi.

Kampta, ‘Emperyalizm/Haklı-haksız savaşlar, Toplumsal cinsiyet, Tüketim ve Örgütlenme’ konuları üzerinden atölye çalışmaları ile eğitim çalışmaları gerçekleştirildi.

İlk günün sonunda ise, bilgi yarışması ve kültürel etkinlik gerçekleştirildi.

İkinci günde, ilk günün atölye çalışmaların bir özeti sunulduktan sonra YDG’nın yönelimi üzerine tartışmalar yürütüldü.

Atölye çalışmaları ile iki gün süren kampın son bölümünde ise, kampa dair değerlendirmeler yapıldı.

‘Eksiklikler olmasına rağmen olumlu bir eğitim kampının gerçekleştirildiği’ değerlendirilmelerin ön plana çıktığı kampta gençler, önümüzdeki dönemde de bu tür kamplarda eksikliklerin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu