GüncelLGBTİ+

Yeni Şafak yazarı eşcinsellere “arızalı” diyerek bir kez daha nefret suçu işledi

Daha önce “Alevi bir gençle Sünni bir kız evlenmez”, “Rüşvet vermek caizdir” gibi sözleriyle gündeme gelen “Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, “Çift cinsiyetli olanlar mümkün ise tedavi edilir, değilse diğer özürlüler gibi yaşarlar, kulca sabrederler” diyerek bir kez daha nefret suçu işledi

Yeni Şafak “gazetesi”nin ilahiyatçı yazarı Hayrettin Karaman bugünkü (31 Temmuz) yazısında, “Çift cinsiyetli yaratılanları ve doğuştan eşcinselliği neyle açıklayacağız?” sorusuna verdiği cevapla nefret kustu. Karaman, verdiği yanıtta şunları ifade etti:

“Allah Teâlâ insanı erkek ve dişi yaratmıştır. Üreme ve yaşama bakımından da her birinin karşı cins ile evlenip aile olmaları -sayı bakımından- mümkün ve yeterli olmaktadır, bir denge vardır.

Çift cinsiyetli olanların çoğunda biri daha güçlüdür, ona göre tasnife girer, erkek veya kadın kabul edilir ve ona göre hayatını sürdürür. Biyolojik olarak eşit veya belirsiz olanlar ise milyarlar içinde oldukça azdır, istisnaidir; bunlar mümkün ise tedavi edilir, değilse diğer özürlüler gibi yaşarlar, kulca sabrederler, dünya hayatında ebedî mutluluğu kazanmaları için bu durum avantaj da olabilir.”

“Hâsılı Allah bir erkek bir dişi yarattım diyor ve öyle de yapmıştır, çift cinsiyetli olan insanı da üreme kuralları çerçevesinde yaratan Allah’tır; ama o, üçüncü bir cins değildir, bir cinsin çeşitli sebeplerle arızlanmışıdır.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu