DünyaDuyurularGüncelKadınKültür&SanatLGBTİ+Manşet

20. Filmmor Kadın Filmleri Festivali: 23 ülkeden 38 film

Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin yirmincisi 5 Kasım - 18 Aralık arası www.filmmoronline.org’da

2002’de Kadınlar Sinema Yapıyor diyerek başlayan, yirmi yıldır aralıksız her yıl yapılan, 65 gezici festivalde 937 filmi seyirciyle buluşturan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin yirmincisi 5 Kasım – 18 Aralık arası www.filmmoronline.org’da.

20. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde, Kadınların Sineması, Damdaki Sinemacılar, Jin Zendegî Özgürlük, Kadın Cinayetleri Önlenebilir, Yersiz Yurtsuz, Parola: Barış, Feminist Bellek bölümlerinde 23 ülkeden 38 film izleyiciyle buluşacak. Film ekipleriyle söyleşiler, buluşmaların yanı sıra Film Toplayan Kadınlar, Kadın Cinayetleri Önlenebilir, Yersiz Yurtsuz Sinemacılar, 120 Yıldır Bitmeyen Mücadele: Kadınların Siyasal Temsili forumları var.

5 Kasım – 18 Aralık arası 7 bölümde film gösterimleri, söyleşiler ve forumlar www.filmmoronline.org’a üye olarak ve her program için ön kayıt yaptırarak (Türkçe altyazı-çeviri ile ücretsiz-online) katılım sağlayabilecek.

‘Kadınlar sinema yapıyor’

20. Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali  programı kapsamında yapılan duyuruda, “Her tür engele, güçlüğe, eşitsizliğe rağmen kadınlar sinema yapıyor. Belgeselden animasyona, savaştan muhafazakar toplumlarda bekar anneliğe, kürtajdan doğurma serüvenine kadınlık ve dünya hallerini, hayallerini, deneyimlerini anlatmaya devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu