GençlikGüncel

Çanakkale Kepez’de gençlik forumu

DEM Parti çağrısı ile Kepez Halk Kafe piknik alanında Gençlik ve Ekoloji Şenliği gerçekleştirildi.

Dün (27 Mart) saat 16.00’da Kepez Halk Kafe piknik alanında Gençlik ve Ekoloji Şenliği gerçekleştirildi. Etkinlik müzik dinletisi ile başladı, ardından DEM Parti Kepez Belediyesi Eşbaşkan adayı Burcu Özaydın, Kepez’de gençlik ve ekoloji mücadelesine dair partinin yaklaşımlarını ve projelerini aktardı.
Forumda ise gençleri öneri ve eleştirilerini dile getirdi; seçim süreçlerinde dışsallaştırıldığı, çiğ politikalarla oyalandığına dair vurgular öne çıktı. Bununla birlikte gençlik meclisinin alacağı rol, gençlik mücadelesinin tarihsel yükümlülüğünden yola çıkarak aktarıldı.
Anayasa kapsamında tanımlanan “belediye” tanımının sınırlarının belirli olduğu ancak devrimci ve demokratik bir mücadele hattıyla, meclisler ve yerel örgütlenmeler yoluyla yerel yönetimlerin güçlendirilebileceği ifade edildi.
Belediyelerin sistem için bir yağma kapısı olduğu gerçeği ancak birleşik mücadele zemini ile, her adımı politik ele alınarak aşılacağı gibi eğilimler aktarıldı. Çünkü Çanakkale’de düzen partilerinin adaylarının tümü “siyaset yok, hizmet var” gibi söylemlerle çalışma yürütmekte ve apolitik bir yaklaşımı arzulamaktadır. Ancak tam da bu nokta, kapitalist sistemin yerel yönetimlerden beklentisini tanımlar, rant kapısı kapanmamalıdır; Sen, ben önemli değiliz, önemli olan kardır.
DEM Parti’nin çağrısıyla gerçekleşen etkinliğe Partizan ve YDG gibi bir çok kurumda katıldı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu