Güncel

Emekliler, ‘insan onuruna yaraşır bir yaşam’ talebiyle Ankara’da buluştu

Emeklilerin Sendikası, DİSK/Emekli-Sen ve Emeklilerle Dayanışma Sendikası tarafından Ankara'da düzenlenen ‘Büyük Emekli Mitingi’nde çok sayıda emekli, 'insan onuruna yaraşır bir yaşam' talebiyle bir araya geldi.

Tüm Emeklilerin Sendikası, DİSK/Emekli-Sen ve Emeklilerle Dayanışma Sendikası tarafından düzenlenen ‘Büyük Emekli Mitingi’ Ankara Anıt Park’ta başladı.

Açlık, yoksulluk ve sefalet içerisinde yaşamını sürdüren emekliler, Ankara’daki ‘Büyük Emekli Mitingi’nde bir araya geldi.

Yoğun katılımın olduğu mitingde açlık, yoksulluk ve sefalet içerisinde yaşama hayır denildi.

Mitingde açıklamalarda bulunan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Emeklilik alanında yaşanan her türlü adaletsizliği ortadan kaldırmak için mücadele ediyoruz. ‘Emeklikte insanca yaşam haktır’ diyerek mücadele ediyoruz. ‘Emekli olmak haktır’ diyerek mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çerkezoğlu, şunları söyledi: “Biz biliyoruz ki bugün bu meydanda olan, olmayan bütün dostlarımızla birlikte dayanışma içinde ama mutlaka birlik ve bütünlük içinde bu mücadeleyi kazanacağız. Bugün emeklilerin mücadelesi, emeklilikte insanca yaşam mücadelesi; aynı zamanda çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğinin mücadelesidir, aynı zamanda ülkemizin geleceğinin mücadelesidir, memleket mücadelesidir.”

Miting konuşmalarla devam ettti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu