Güncel

HEDEP Mersin’de seçim çalışmalarını başlattı

HEDEP Mersin İl Örgütü, kurduğu seçim komisyonu ile 2024 yerel seçimleri için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Mersin İl Seçim Komisyonu, il binasında yaptığı basın açıklamasıyla yerel seçim çalışmalarına başladıklarını duyurdu. Açıklamaya HEDEP Mersin Milletvekilleri Perihan Koca ile Ali Bozan, il ve ilçe örgüt temsilcileri katıldı.

HEDEP Mersin İl Seçim Komisyonu Eş Sözcüsü Mesut Aslan, genel seçimden sonra yapılan eleştirileri dikkate alarak halktan gelen talepler doğrultusunda yerel seçimler için politika belirlediklerini ifade etti.

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin yalnızca belediye seçimlerinden ibaret olmayacağını dile getiren Aslan, “Tekçi anlayışa karşı çoğulculuğun, kayyuma karşı halk iradesinin, patrona karşı emekçinin, ekolojinin, kadının, gençliğin, çocukların, öğrencilerin seçimi olacak. Bu seçim savaşa karşı barışın, Kürt sorununa demokratik çözümün seçimi olacaktır” dedi.

Birçok demokratik kitle örgütünün desteğiyle ve katılımıyla kurulan İl Seçim Komisyonunun, 6 Aralık itibariyle çalışmalarına başladığını belirten Aslan, seçim süreci için çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Yerel yönetimlere dair söz kurmak isteyen, demokratik mücadelenin bir parçası olmak isteyen, belediye eş başkanlıkları ve meclis üyelikleri için başvurmak isteyen bütün yurttaşlarımızı, özellikle genç arkadaşlarımızı ve kadın yoldaşlarımızı il binamıza başvurularını yapmaya davet ediyoruz. ‘Özgürlük kendini yönetmekle başlar’ perspektifinden yola çıkarak halkımızı bu sürecin en büyük öznesi olmaya, güç vermeye ve kendi iradesini sandıklara yansıtmaya çağırıyoruz. Hep birlikte kazanacağız.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu