DünyaGüncel

HİNDİSTAN | Maoistlerle çıkan çatışmada iki polis öldü, bir polis yaralandı

Polise göre, Jharkhand'da ekip devriye görevindeyken Maoistler onları pusuya düşürdü ve ayrım gözetmeksizin ateş etmeye başladı.

Çarşamba günü Jharkhand’ın Chatra bölgesindeki Borio Polis Karakoluna bağlı polislerle, HKP(Maoist) gerillaları arasında ile çıkan şiddetli çatışmada iki polis öldürülürken bir diğeri de ağır yaralandı.

Olay, Jharkhand’ın başkenti Ranchi’ye yaklaşık 200 km uzaklıktaki Chatra’da Sadar ve Basisthnagar Jori polis karakolu bölgeleri arasındaki Bairio ormanında meydana geldi. Polise göre, ekip devriye görevindeyken Maoistler onları pusuya düşürdü ve ayrım gözetmeksizin ateş etmeye başladı.

Polis ekibi de misilleme olarak ateş açtı, ancak Sikandar Singh ve Shukun olarak tanımlanan iki polis Maoisler tarafından atılan kurşunlarla vuruldu. Maoist tehdidi eyaletin neredeyse tüm bölgelerinde değerlendirilmiştir. Chatra’nın yanı sıra, faaliyetleri sadece Batı Singhbhum bölgesindeki Kolhan bölgesiyle sınırlıdır.

Kaynak: https://www.newindianexpress.com/nation/2024/Feb/07/two-policemen-killed-one-injured-in-encounter-with-maoists-in-jharkhand

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu