EkolojiGüncel

İkizdere Çevre Derneği’nden kıyıma karşı Kadıköy’e çağrı

İkizdere'de Cengiz İnşaat'ın doğayı talan eden taş ocağı projesi öncesi belediye başkanlarınca verilen sözlerin neden tutulmadığını sormak ve doğa talanının yanında yer alanlara oy verilmeyeceğini duyurmak için 27 Ocak Cumartesi Kadıköy'e çağrı yapıldı.

İkizdere Çevre Derneği‘nden Asuman Fazlıoğlu, “Bu taş ocağı başlarken Rize Belediye Başkanı ve beraberinde 11 belediye başkanı direniş alanına gelmişlerdi. Rize Belediye Başkanı demişti ki ‘İki seneden fazla sürerse ben de sizlerle beraber buradan direnişe katılacağım’. Yani oradaki taş ocağı yapanların yanında yer almışlardı. Biz esasında burada iki şeyi gündeme getireceğiz. Bir; buradaki verilen süre neden aşılıyor? İkinci konu; bu taş ocağına yandaş olanlara Rizelilerin tekrar bir daha oy vermemesini isteyeceğiz.” şeklinde konuştu.

İkizdere Çevre Derneği çağrısıyla bir araya gelinecek buluşma öncesi yapılan çağrıda, “İkizdere’de devam eden taş ocağının başlangıcında bizlere iki yıl sonra bitecek denmesine rağmen kıyım halen devam ediyor. Hem verilen sözlerin hatırlatılması hem de ülkemizin birçok yerinde devam eden doğa kıyımına dikkat çekmek adına Cumartesi günü (27 Ocak) Kadıköy’deyiz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu