DünyaGüncel

İsrail’in Filistin’deki soykırımı 174. gününde sürerken, Halep’te 33 kişiyi katletti

İsrail'in Filistin'de katlettiği insan sayısı 32 bini aşarken, Halep'e düzenlediği hava saldırısında da 33 sivil ve askeri personelin yaşamını yitirdiği öğrenildi

İsrail güçleri kuşatma altındaki Gazze’nin çeşitli bölgelerinde yeni katliamlar gerçekleştirirken yaşamını yitirenlerin sayısı da artmaya devam ediyor. Hamas uluslararası toplumu İsrail’i işlediği suçlardan sorumlu tutmaya çağırdı. İsrail’in Refah’ı işgal etmeye hazırlandığını duyurmasıyla kuzey cephesi ısınmaya devam etti.
Gazze Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de sürdürdüğü soykırımda 32.552 Filistinli hayatını kaybetti, 74.980 Filistinli de yaralandı.
Reuters’a konuşan iki güvenlik kaynağı, İsrail’in Cuma günü erken saatlerde Suriye’nin Halep kentini hedef alan saldırılarında 33 sivil ve askeri personelin öldüğünü söyledi. Kaynaklar, saldırılarda 5 Lübnanlı Hizbullah üyesinin de öldüğünü sözlerine ekledi.
Al-Quds Radyosu muhabiri Mohammed Abu Sakhil, Al-Shifa Hastanesi yakınlarında İsrail işgal güçleri tarafından öldürülmüştü. Böylece İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik savaşının başlamasından bu yana öldürülen gazeteci sayısı 137’ye yükseldi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu