DünyaGüncel

İsrail’in Nusseirat ve Han Yunus’ta düzenlediği hava saldırılarında 15 Filistinli katledildi

İsrail savaş uçaklarının dün gece Gazze Şeridi'ndeki Nuseirat mülteci kampı ve Han Yunus kentindeki evleri hedef alması sonucu en az 15 sivil katledildi. Soykırım saldırılarında katledilen Filistinli sayısı 12 bin 500’e ulaştı.

İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin merkezinde bulunan Nuseirat mülteci kampının kalbindeki Zahd ailesinin evine saldırması sonucu 13 sivilin katledildiği bildirdi. Filistin resmi ajansı WAFA’nın Gazze’deki yerel kaynaklardan aktardığı habere göre, saldırı çok sayıda sivil insanların hayatını kaybetmesine ve altyapının büyük ölçüde tahrip olmasına yol açtı.

Ayrıca, Şeridin güneyindeki Han Yunus’ta bulunan Avrupa Hastanesi yakınlarındaki Ebu Akr ailesinin evini hedef alan İsrail hava saldırısında bir kadın ve küçük kızı katledildi, çok sayıda kişi de yaralandı.

En az 12 bin 500 Filistinli katledildi

Gazze’de ölü sayısı, İsrail’in çoğunlukla sivil halkı hedef alan aralıksız hava ve topçu saldırıları nedeniyle gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İsrail’in Gazze’ye saldırmaya başladığı 7 Ekim’den bu yana çoğunluğu sivil ve çocuk olmak üzere en az 12 bin 500 Filistinli katledildi. 32 binden fazla kişi de yaralandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu