Güncel

Milislerden “kahramanlar haftası” eylemleri

HBDH Mazlum Doğan Milisleri, "Kahramanlar haftası" dolayısıyla İstanbul'da bir dizi eylem yaptığını duyurdu.

HBDH Mazlum Doğan Milislerinin eylemini duyurmak için yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ölümsüzlerine, değerlerine, tutsaklarına sahip çıkamayan bir devrim asla başarılı olamaz. Bunu biliyor, buna inanıyoruz. O yüzden, emekçi halklarımızın özgürlüğü yolunda en ağır bedelleri ödemekte bir an bile tereddüt etmeyen ölümsüzlerimize, bu yolda en ağır işkenceleri göğüsleyen ve tüm gençliğini zindanlarda geçirmeyi göze alan devrimci tutsaklara olan bağlılığımızla, kavga bayrağını her yerde yükseltiyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında, “İstanbul’da, ‘kahramanlar haftası’ dolayısıyla eylemler gerçekleştirdik. Mazlum Doğan Milisleri, 20 Mart günü Beyoğlu ve Ümraniye’de harekete geçti. Beyoğlu’nda uzun süredir takibimiz altında olan bir faşiste ait tamirhaneyi hedef aldık. Bu faşist, özellikle Kürt gençleri yoz bataklığa sürüklemekteydi. Gece saat 03.30 sularında gerçekleştirdiğimiz başarılı eylem sonucu tamirhane tamamen yanarken, yakında park halinde olan belediye otobüsü de alev aldı. Yine 20 Mart günü, öğlen saatlerinde Ümraniye’de bir tekne imalathanesini hedef aldık. Eylemimiz sonucu imalathane alevlere teslim oldu.

“Her iki eylemde de milislerimiz olay yerinden başarılı bir şekilde ayrıldı. Ölümsüzlerimizin izinde zafer yürüyüşümüz devam ediyor. Selam olsun birleşik devrimimizin ölümsüz savaşçılarına! Şehid namırın! Tek yol birleşik devrim!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu