GüncelKültür&Sanat

Yeni Kadın’dan Tiyatro çağrısı

ATİK Yeni Kadın’dan “Afet&Diana” Tiyatro gösterimine çağrı yapıldı.

ATİK Yeni Kadın’, “Yeni Kadın olarak düzenleyeceğimiz “BGST Tiyatro & Theater Tri-bühne”nin sergilediği “Afet&Diana” adlı tiyatroya hepinizi bekliyoruz. Tiyatro oyunu Türkce ve Almanca olacaktır” dedi.

Yeni Kadın, “Afet&Diana’nın hikayesi iki kadının bir çöplükte ‘tanışma’ hikayesidir. Oyun mekanı şehrin plastik atık çöplüğüdür. Olaylar, kendi isteğiyle kendi kendisini çöpe atmış olan Afet ile kendi isteği dışında çöpe atılmış olan Diana’nın tesadüfen karşılaşmasıyla başlar.

Dilleri, hikayeleri farklı, birbirine benzemeyen bu iki kadının karşılaşması ve mecburen tanışmasıyla beraber, bu çöplük artık sadece değersiz atıkların olduğu bir yer değildir. Aralarındaki her tür çatışmaya rağmen, Afet bedensel acı çeken Diana’ya, Diana manevi acı çeken Afet’e ilaç olmaya çabalar. Bu arada iletişimlerini sağlayan yapay zeka LIP de sadece bir çevirmen değil, aynı zamanda bir nevi arabulucudur. Oyun boyunca iki kadının arasında yeşermeye başlayan dostluk, bu çöplükte dönüşümün mümkün olduğunu gösterir. Çünkü dönüşebiliriz. Peki bu oyunun sonunda, bu iki kadın neyi görüyorlar, neyi seçiyorlar ve neye dönüşüyorlar acaba? Ya da dönüşebiliyorlar mı gerçekten…” şeklinde tiyatronun hikayesi hakkında bilgi verdi.

İyi seyirler.

Yazar: Sevilay SaralReji: Sevilay Saral, Aysel YıldırımProje Tasarım ve Koordinasyon: Aysel Yıldırım-Edith KoerberTarih: 28 Ocak 2024Saat: 14:00Adres: Günes Theater; Rebstöckerstr. 49d , 60326 Frankfurt am MainBilet: 15 EUR

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu