Güncel

30 yıl sonra tahliye olan Aydın: Ne söylesem eksik kalır

Hapishaneden 30 yıl sonra tahliye edilen Yusuf Aydın, "Büyük bir bedel verdik. Ne söylesem eksik kalır" dedi.

İzmir Aliağa Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan Yusuf Aydın, 30 yıllık tutsaklığın ardından tahliye edildi. Aydın, İzmir’in Bayraklı ilçesinde 1993 yılında gözaltına alındıktan sonra tutuklandı ve yargılandığı davada müebbet hapis cezası aldı. 32 yaşında hapishaneye giren Aydın, sırasıyla Buca, Aydın, Bolu ve Buca Kırıklar hapishanelerinde kaldı. Aydın, en son sevk edildiği Şakran T Tipi Kapalı Hapishanesi’nden tahliye edildi.

MA’da yer alan habere göre, Aydın, aile ve yakınlarının yanı sıra Ege Tutuklu ve Hükümlü Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EGE-TUHAYDER) yöneticileri tarafından hapishane önünde karşılandı. Aydın, daha sonra Bayraklı ilçesinin Yamanlar mahallesindeki evine geçti. Aydın, burada da kitlesel bir şekilde karşılandı. Aydın için havaya barışın simgesi olan güvercinler uçuruldu.

Büyük bir bedel verdik, veriyoruz

Karşılamada duygularını paylaşan Aydın, “Büyük bir bedel verdik. Hala da veriyoruz. Tahliye olduğum için heyecanlıyım, ancak geride bıraktığım arkadaşlarım için üzgünüm. Yıllarca birlikte mücadele verdiğim arkadaşlarımı geride bırakmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Duygularımı dile getirmem güç. Ne söylesem eksik kalır” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu