Güncel

30 yıllık tutsak Ali Şen’in keyfi gerekçeler ile infazı ikinci kez yakıldı

30 yıllık tutsak Ali Şen, İdare Gözlem Kurulu tarafından keyfi gerekçeler ile infazının yakıldığını belirterek, “İdare Gözlem Kurulu’nun pişmanlık dayatmasını kabul etmiyorum. Bu keyfi uygulamalara karşı artık İdare Gözlem Kurulu’nun karşısına çıkmayacağım. Sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

Hapishanelerde artık sistematik bir saldırı ve hak gaspı olan infaz yakmalar ve keyfi olarak tahliyelerin ertelenmesi sürüyor. Son yıllarda yüzlerce tutsağın infazları yakılarak ve ‘pişmanlık’ dayatması yapılarak tahliyeleri engellendi.

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 30 yıldır tutsak olan Ali Şen, İdare Gözlem Kurulu’nun “pişmanlık” dayatmasını kabul etmediği için 2. kez infazı yakıldı.

Tutsaklık süresini dolduran Şen, İdare Gözlem Kurulu’nun “pişmanlık” dayatmasını kabul etmediği için artık İdare Gözlem Kurulu’na çıkmayı ret ediyor. Tutsak Şen, 6 aydır keyfi gerekçeler ile hapishanede tutuluyor.

Şen, İdare Gözlem Kurulu’nun keyfi gerekçeler ile infazın yakıldığını belirterek, bu keyfi uygulamalara karşı sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi. (Patika)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu