DünyaGüncel

ATİK İsviçre’den kampanya: “Yalnız Değilsin!- Örgütlen, Örgütle“

İsviçre’de ATİK’e bağlı kurumlardan "Yalnız Değilsin!- Örgütlen, Örgütle“ başlığı ile kampanya örgütleyecek.

ATİK’e bağlı İsviçre’de çalışmalarını sürdüren kurumlardan ortak kampanya çağrısı yapıldı.
ATİK İsviçre Komitesi, Yeni Kadın Ülke Faaliyet Komitesi, KulturFabrik Yönetim Kurulu ve YDG’den temsilciler ile kurulan Kampanya koordinasyonu “Yalnız Değilsin – Örgütlen Örgütle“ şiarı ile bir kampanya başlattıklarını duyurdurlar.
Ekim – Şubat ayları arasında yürütülecek kampanyada çeşitli eylem ve etkinliklerin gerçekleştirileceği bildirildi. Kurumlardan ortak kaleme alınan bildiride şu ifadeler yer aldı:
“YALNIZ DEĞİLSİN!- Örgütlen, Örgütle !
“Herkes kendi yaşamından görüyor, her geçen gün, dünden daha beter. Kapitalist-Emperyalist sistemin dünya-insan-doğa sömürüsü her gün daha da artarak devam ediyor.  Ekonomik, sosyal, kültürel ve insani değerlerimiz, yaşadığımız gezegen, sermayenin kıskacı altında kar uğruna büyük bir yıkıma uğratılıyor.
Çıkmaza girdikleri her durumda kendi yarattıkları krizlerle insanlığı daha da yoksullaştırıyor, köleler ve efendiler dünyasını yaratıyorlar.
Emperyalistlerin pazarları paylaşma adına sürdürdükleri savaşlardan biri, şimdilik sadece 900 km uzağımızda.Son yüz yılımız ardı ardına gelen ve bir türlü bitmek bilmeyen, ekonomik krizler ve savaşlar …
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu