EmekGüncel

BTS: “Giyim Yardımı Hakkımızın Verilmemesine Karşı Kurumda Örgütlü Sendikaları Ortak Mücadeleye Çağırıyoruz”

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, "Giyim Yardımı Hakkımızın Verilmemesine Karşı Kurumda Örgütlü Sendikaları Ortak Mücadele" çağrısı yaptı

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) bir açıklama yaparak “Giyim Yardımı Hakkımızın Verilmemesine Karşı Kurumda Örgütlü Sendikaları Ortak Mücadeleye” çağrı yaptı.

BTS Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada işkolunda çalışanlara yapılan giyim yardımının Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 8 Mart 2024 tarihinde kurumlara göndermiş olduğu yazıyla gasp edilmek istendiği ifade edildi. Bu durumun çalışanlar arasında huzursuzluk yarattığını söyleyen MYK,  “Kurumda örgütlü sendikalar olarak Bakanlık ve ilgili kurumlar nezdinde girişimde bulunulmasına rağmen, gelinen noktada sorunun çözümüne yönelik herhangi bir adım atılmamıştır” denildi.

BTS MYK, işkolunda örgütlü bulunan sendikalara çağrı yaparak şunları ifade etti:

” işkolunda örgütlü bulunan sendikalar olarak bir araya gelinmesinin ve birlikte hareket edilmesinin elzem olacağı inancındayız. Bu kapsamda Sendikamız tarafından kurumda örgütlü Sendikalara en kısa sürede bir araya gelerek giyim yardımın yapılması için ortak mücadele çağrısında bulunduk. Bu önerimizin olumlu karşılanacağı inancıyla kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu