DünyaGüncel

HİNDİSTAN | Maoistlerden Sabotaj Eylemi

Hindistan'da Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (HKGO) gerillaları Hindistan’ın Jharkhand Eyaletinde demiryolu inşaatına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdi ve çok sayıda aracı ateşe verdi.

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e bağlı savaşan Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (HKGO) gerillaları Hindistan’ın Jharkhand Eyaletinde demiryolu inşaatına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdi ve çok sayıda aracı ateşe verdi.

Sabotaj eylemi Jharkhand’daki Ranchi-Latehar sınırı yakınında meydana geldi.

HKGO Pazartesi günü Jharkhand’daki Ranchi-Latehar sınırı yakınındaki küçük bir kasabadaki üçüncü bir demiryolu inşaat sahasına saldırarak yakındaki köprüde bulunan çok sayıda aracı ateşe verdi. Saldırı Ranchi’nin McCluskieganj bölgesinde bulunan Chhati nehri üzerindeki bir köprüde meydana geldi.

Gerillalar inşaat şantiyesinde denetimi sağladıktan sonra araçları ateşe verdiler. Bir inşaat işçisinin ifadesine göre, akşam saatlerinde 10-12 civarında silahlı kişi şantiyeyi bastı ve şantiyedeki işçileri biraraya toplayarak propanda yaptılar. Maoist gerillalar bölgede benzer saldırılar gerçekleştirerek demiryolu inşaatı engellendiler.

Kaynak: https://www.hindustantimes.com/india-news/maoists-attack-railway-construction-site-in-ranchi-burn-down-several-vehicles-101695659015394.html

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu